LANDSCAPER PRO WEED CONTROL: ŽIVÍ TRÁVNÍK, HUBÍ PLEVEL

Weed Control je hnojivo s pomalým uvolňováním živin s obsahem přípravku na hubení plevele. Po aplikaci pronikne tato látka do plevele a zničí jej. V průběhu třech až čtyřech týdnů plevel zmizí a trávník vypadá zelenější. Obsažené živiny zajistí, že trávník rychle pokryje obnažená místa.

Výhody:
– jedinou aplikací vyživí trávník a vyhubí plevel
– zlepšuje vzhled trávníku
– mini granulace zajišťuje optimální kontakt s plevelem
– vysoký obsah dusíku stimuluje růst, potřebný k pokrytí obnažených míst

Doporučená doba aplikace: duben až září
Velikost granulí: mikro granule
Doporučený aplikátor: AccuPro 2000

PRODEJCI

PLEVELE, KTERÝCH SE ZARUČENĚ ZBAVÍTE

 

Jak na plevel v trávníku?

V rámci udržovaného trávníku lze plevel charakterizovat jako jakýkoliv nechtěný druh, který se v porostu vyskytuje. Vedle dvouděložných rostlin (jetel, pampeliška) můžeme za plevel považovat i některé trávy samotné, například pýr plazivý nebo lipnici roční. Zkrátka všechny rostlinné druhy, které jsme neměli v úmyslu pěstovat.

Základem pro prevenci výskytu plevele v trávníku je údržba. Zejména pravidelná výživa, dobře nastavená závlaha a intenzivní seč vytváří ideální prostředí pro růst trav, které jsou schopny plevelům dobře konkurovat. Jiné rostlinné druhy pak vůbec nedostanou šanci do porostu proniknout.

Zbavit se plevele v již založeném a pěstovaném trávníku není vůbec jednoduché, protože rostliny jsou v dobře pěstovaném trávníku v těsné blízkosti, a proto nelze použít totální herbicid, který hubí všechny rostliny včetně trav. Pokud je výskyt plevele na ploše ojedinělý, lze jej manuálně odstranit a prázdná místa dosít. Z hlediska větších zaplevelených ploch je výhodné použít tzv. selektivní herbicid, který likviduje pouze dvouděložné rostliny a trávy ponechává živé.

Při likvidaci plevele v trávníku je vždy dobré podpořit růst a odnožování trav, které mají schopnost zaplnit prázdný prostor po odumřelých rostlinách. Dosetím a přihnojením ošetřené plochy docílíte rychlého zapojení trávníku v místech, kde býval plevel. Čím rychleji jsou trávy schopny tento prostor zaplnit, tím větší je vaše šance, že odstranění plevele proběhne úspěšně a efekt bude dlouhodobý.

Weed Control – živí trávník, ničí plevel

Pokud jste tedy trávník letos ještě nehnojili a rádi byste se zbavili i nežádoucího plevele, je vhodné použít hnojivo s herbicidním účinkem Landscaper Pro Weed Control. Toto hnojivo umožňuje odstranění dvouděložných plevelů a vyhnojení trávníku v jediné aplikaci s dlouhodobým účinkem až na 8 týdnů. Weed Control ničí do 4 týdnů všechny dvouděložné plevele, které odumírají a zároveň nutí trávník růst rychleji a zaplňovat obnažená místa.

Weed Control obsahuje 2 druhy herbicidů, které zajišťují účinnou likvidaci dvouděložných plevelů bez následků pro trávník. Látky Dicamba a 2,4-D jsou systémové selektivní herbicidy určené pro aplikaci na nadzemní části rostlin, odkud dále putují do všech dalších částí včetně kořenů. Jejich princip spočívá v tom, že nutí rostlinu rychle růst bez přijímání dalších živin. Proto rostlina po vyčerpání zásobních látek odumírá.

Herbicidy obsažené v hnojivu Weed Control jsou určené k aplikaci na list, kudy se účinné látky dostávají do těla rostliny. Proto je ideální provádět aplikaci na mokré listy, aby granule zůstaly po delší dobu v kontaktu s rostlinou. Ideálně po ránu za přítomnosti rosy nebo po závlaze. Pro přesnou aplikaci v dávce 20 g/m2 je nejlepší použít seřízené rozmetadlo (např. EasyGreen, HandyGreen, Edgeguard Deluxe) které zajistí, že se hnojivo dostane ve správném množství na správné místo.

 

Aplikace hnojiva s herbicidním účinkem Landscaper Pro WeedControl