CHOROBY A JEJICH ŘEŠENÍ

Zastínění

Zastínění způsobené stromy nebo budovami může omezit proudění vzduchu, zvýšit retenci vody a snížit odolnost vůči chorobám. V horších světelných podmínkách se rostliny přirozeně vytahují nahoru za světlem. Trávník, který roste ve stínu má tenčí kutikulu na povrchu listů, což způsobuje, že rostliny jsou náchylnější k chorobám.

Produkt: Sun & shade

Kornatka

Kornatka se vyskytuje zejména v trávnících, kde má půda nízký obsah dusíku. Hutné půdy a slabý kořenový systém mohou zvyšovat pravděpodobnost výskytu choroby.

Produkt: Maintenance

Plevel

Řídký trávník je náchylný k výskytu plevele, protože zde má prostor k růstu. Důvodem malé hustoty porostu může být nedostatečná výživa, nadbytečná zálivka, vyholování při sečení a stín
Produkt: Weedcontrol + hnojivo

Antraknóza

Antraknóza napadá travní rostliny (běžně pouze druh Poa annua) ovlivněné zátěží okolního prostředí. Chorobu spouští podvýživa a zhutnění půdy, které snižuje vitalitu trávníku.

Produkt: Allround

Plíseň sněžná

Vzniká v různých podmínkách: mokro, vlhko, chladno (0–15ºC); vysoký obsah dusíku (N) na podzim a příliš mnoho plsti. Vyskytuje se v kruzích o průměru až 300 mm. Listy jsou nasáklé vodou, červenají a hnědnou a posléze ztrácejí barvu.

Produkty: Pre winter, Stress control

Mech

Mechy se běžně vyskytují na chladných, stinných a vlhkých stanovištích. Řídký trávník je náchylný k zamoření mechem. Důvodem malé hustoty může být nedostatečná výživa, nadměrná zálivka, „vyholení” při sečení a stinné stanoviště.

Produkt: Weed control